Nakupovanie z Číny cez internet je veľkým hitom posledných rokov. Je pravdou, že nákupy cez internet majú množstvo výhod, ale aj nevýhod. Najväčšou je najmä to, že vez internet nakupujeme v podstate “mačku vo vreci”. Nemáme totiž možnosť si produkt vyskúšať, zistiť kvalitu či funkčnosť.

Prečo práve Čína?

Táto otázka zaujíma množstvo ľudí. Dôvod je najmä ten, že z Číny nám posielajú tovar aj bez poplatku za doručenie, a taktiež cena produktu je neporovnateľne nižšia ako je to v kamenných predajniach alebo niektorých slovenských webových stránok. Každý si povie : “za tú cenu, aj keď s tým budem dlážku utierať”.  Toto je jeden z dôvodov prečo taký obrovský počet ľudí riskuje a objednáva si tovar z Číny. Táto kúpa má však niekoľko výhod, ale aj nevýhod.

Výhody nakupovania cez internet z Číny

  • obrovský sortiment rôznych tovarov
  • výhodná cena tovaru a doručenia
  • možnosť vrátenia peňazí ak tovar nie je doručený
  • výber tovaru na základe spätnej väzby kupujúcich
  • doručenie vo väčšine prípadov zdarma

Nevýhody nakupovania cez internet z Číny

  • nemožnosť vidieť tovar naživo pred kúpou
  • nie je zaručené, že tovar vyzerá tak ako na obrázku
  • neoplatí sa tovar reklamovať, zväčša skôr kontaktovať predajcu alebo stránku z ktorej objednávate, a oni rozhodnú, či peniaze vrátia alebo nie
  • dodanie tovaru môže presiahnuť niekedy až mesiac v závislosti od prepravnej spoločnosti (sledujte si zásielku a dozviete sa presný termín dodania)
  • Poplatky ako DPH a CLO (nad 22€ sa platí DPH, nad 150€ je nutné uhradiť CLO)

Nakupovanie z Číny

Možností nakupovať z Číny je veľa. Keď sa na to pozrieme, počet stránok, kde je možné nakupovať výhodne tovar z tejto krajiny ne nespočetne veľa . Medzi najznámejšie patrí napríklad :

dx Návod ako nakupovať na Dealextreme.com Zľavy a zľavové kódy
ebay Návod ako nakupovať na Ebay.com Zľavy a zľavové kódy
aliexpress Návod ako nakupovať na Aliexpress.com Zľavy a zľavové kódy
alibaba Návod ako nakupovať na Alibaba.com Zľavy a zľavové kódy
taobao Návod ako nakupovať na Taobao.com Zľavy a zľavové kódy

Pozrite si náš zoznam najlepších Čínskych obchodov.

Treba však dbať na to, aby sme objednávali tovar, ktorý nie je značkový. Ak si objednáte značkový tovar, je viac než pravdepodobné, že ho na colnici zadržia. V tomto prípade vám tovar doručený nebude a predajca vám peniaze vrátiť nemusí.

Problematické sú aj drahšie veci objednané z Číny, ako napríklad elektronika. V tomto prípade je reklamácia produktu dosť problematická, keďže cesta naspäť do Číny produktu by vás mohla výjsť drahšie ako je cena tovaru. Preto je dôležité si rozmyslieť, keď už nakupujete z Číny, čo je vhodné kúpiť a čo nie.

 

24. júna 2015 Nákupný radca

no commets

Váš komentár

Nakupovanie z Číny