Amazon.com je veľmi populárny internetový obchod. Poznáme ho aj v ďalších podobách, ako je Amazon.co.uk alebo Amazon.de . je populárny už od roku 1999, kedy začal písať svoju históriu. Amazon je internetové trhovisko s obrovským sortimentom tovaru, kde nájdete produkty rôzneho druhu.

Samozrejme, ani pri nákupe na Amazon nemôžeme nespomenúť nevýhody a riziká, ktoré vznikajú pri nákupe prostredníctvom internetu. Síce sa Amazon snaží o odstránenie a zníženie rizík vznikajúcich pri nákupe, no i tak nejaké predsa len sú.

Cena nákupu

Pri nákupe prostredníctvom Amazon.com si musíte dávať pozor na cenu nákupu. Na rozdiel od Amazon.co.uk a Amazon.de, pri nákupe na Amazon.com sa nad 22€ hradí DPH a nad 150€ CLO. Dôvod je ten, že Amazon.com sídli v USA a pri nákupe z USA sa hradí CLO aj DPH.

amazon dph cloDodanie tovaru

Dodanie tovaru môže byť rôzne, závisí od naskladnenia tovaru. Pravdou však je, že z nemeckého Amazon.de prídu objednané veci skôr ako je to pri americkom Amazon.com. Avšak nie všetky veci na sklade majú rovnaké.

Vrátenie peňazí

Ak nie ste spokojní s tovarom, musíte vymáhať peniaze späť. Je však na predajcovi, či bude ochotný vrátiť peniaze alebo nie.

Pozor na osobné údaje

Zapamätaje si ,že nikdy neobjednávajte od nespoľahlivých predajcov a určite im nezverujte svoje osobné údaje. Nehovoriac o platobnej karte, kedy údaje z karty posielate pri platení kartou. Dávajte si teda pozor, aby predajca nezneužil vašu kartu. Preto je výhodnejšie platiť prostredníctvom Pay Pal .

ebay.com karta

Obsah nákupného poradcu na Amazon.com

  1. Ako nakupovať na Amazon.com
  2. Registrácia
  3. Čomu sa treba vyvarovať

10. júna 2016 Nákupný radca

no commets

Váš komentár

Čomu sa vyvarovať pri nákupe na Amazon.com